Het was afgelopen zaterdag prachtig weer en dat bracht aardig wat voetballiefhebbers op de been. Op een goed gevuld DONK complex stelden de 22 acteurs van koploper RCL en ons eigen DONK geen moment teleur. Na 90 minuten stond er een 2-2 gelijkspel op het bord en hadden de voetballiefhebbers een prachtige wedstrijd en een absolute wereldgoal gezien. 2 ploegen die er allebei wat van willen maken, elkaar respecteren en er een mooie strijd van maakten. Zo moet (amateur) voetbal gespeeld worden.
RCL is de gedoodverfde titelkandidaat. Het bezat vorig jaar al een goede selectie, werd toen net boven DONK 2e en speelde net als wij nacompetitie. Die selectie werd afgelopen zomer ook nog eens aangevuld met ervaren kwaliteit van Thom Wijnalda (o.a. ex Noordwijk) en Loyd van der Wilden (o.a. ex Katwijk). Dat geeft RCL met naast linksback Jelmer Vijlbrief 3 selectiespelers met divisie ervaring en daarmee een zeer stabiele volwassen ploeg met wapens. Dan is het niet vreemd dat je halverwege de competitie met 4 punten afstand bovenaan staat.DONK speelde na de winterstop met 2 winstpartijen de uitermate ongelukkig verlopen eerste seizoenshelft inmiddels aardig van zich af en was vastberaden de koploper stevige weerstand te geven. En we kunnen wel stellen dat dit gelukt is.
Vanaf het begin van de wedstrijd neemt DONK voetballend brutaal maar overtuigend het initiatief. RCL slaagt er niet in om de eerste fase opbouw van DONK te ontregelen. Met prima combinaties tussen verdedigers en middenvelders wordt RCL achteruit gedrukt en eigenlijk de hele eerste helft gedwongen reactievoetbal te spelen. Een onderdeel van het spel wat zij overigens ook goed beheersen. De uitvallen van RCL zijn steeds op tempo en met veel lopende mensen. Toch biedt DONK ook heel goed weerwerk tegen deze counters. Restverdediging staat steeds goed en de verdedigers staan niet toe dat RCL de aanvallende wapens van met name Wijnalda en van der Wilden kan gebruiken. Ondanks dat DONK een voetballend overwicht heeft via met name het steeds vrijspelen van middenvelders Tim Houdijk, Levi van Houten en Jeffrey van Dam is het niet zo dat we heel veel grote kansen uitspelen. Halverwege de eerste helft zijn we met een kopbal van de sterk spelende Nadir ben Haddou op de paal wel heel dichtbij. RCL krijgt in de counter 1 echt grote kans maar die volleert Wijnalda met rechts over. Vlak voor rust moet RCL Loyd van der Wilden vervangen met op het oog een hamstringblessure. Illiass Assaban is zijn vervanger. Zo eindigt een voetballend zeer interessante eerste helft met een ogenschijnlijk saaie tussenstand maar met tevreden DONK supporters. We doen meer dan mee !Na de thee blijkt RCL de ervaring van de eerste helft – en het daarbij vooral achter DONK aan lopen – niet nogmaals te willen beleven. Met de wissels van Jarne Jetze Kanbier voor Roy Weening en daarmee een middenveld met de punt naar achter in plaats van naar voren wordt DONK eerder onder druk gezet. Daarmee heeft DONK een aantal minuten wat meer moeite. Er moet gezocht worden waar de ruimtes en mogelijkheden nu komen te liggen. In deze fase komt RCL in de 49e min wel gelukkig op 0-1. Een combinatie over links tussen de broers Brasker lijkt op niets uit te lopen maar de doorzettende Pascal Brasker krijgt zonder het zelf te weten in de kluts de bal als laatse tegen zijn knie en daarmee rolt de bal tot ieders ontzetting onder de uitkomende Bas van der Eem door. Een ongelukkige tegenvaller voor een prima spelend DONK.We pakken echter snel de draad weer op, we krijgen de middenvelders weer vrij en komen nu ook zelf tot meer mogelijkheden. RCL blijft zijn handen vol houden aan DONK. Uiteraard worden de ruimtes wat groter en dus ook de ruimtes voor RCL. Maar verdedigend hebben backs Maher Hariti (sterke wedstrijd vandaag) en Jordy de Jong de buitenspelers stevig onder controle. Het centrum met Mike Sluijter en Wessel Akerboom zorgen er vandaag voor dat Wijnalda bedwongen wordt. Ook wordt er in de opbouw steeds een oplossing gevonden.
DONK meldt zich dus steeds nadrukkelijker bij de goal van Rens van der Zwet. Met name over rechts bezorgt Nadir ben Haddou de ervaren Jelmer Vijlbrief handen vol werk en is Jason Sriwiran voor het centrum van RCL een grote handenbinder. Nadat Nadir ben Haddou en Roy van Graaf beiden al een keer voorlangs hadden geschoten kwam in de 73e min de gelijkmaker op het bord. Nadir liet een prachtige voorzet los die door goudhaantje Roy van der Graaf koppend bij de tweede paal tot de verdiende gelijkmaker werd gepromoveerd: 1-1.
Inmiddels was bij DONK Appie Kaissy de moegestreden Jeffrey van Dam komen vervangen en bij RCL was Jake van Heusden vervanger voor Pascel Brasker.Zou er in het laatste kwartier nog een winnaar komen? Dat leek er aanvankelijk wel op want het was toch weer RCL wat in de 79e min op 1-2 kwam. Een afstemmingsfout in de opbouw bracht RCL in de omschakeling voor de goal waar Thom Wijnalda een niet te missen kans kon bieden aan de meegelopen Jake van Heusden. Een 2e domper voor DONK wat zo goed speelde. RCL leek opgelucht (maar daar kwam heel snel een einde aan) omdat het nu toch wel de poort gesloten zou houden…Wederom was het direct na de aftrap Nadir Ben Haddou die op links Roy van de Graaf zocht en vond. Dat Roy buitengewone kwaliteiten bezit weten we, maar deze werkelijk magistrale halve omhaal was van grote schoonheid. Rens van der Zwet heeft de bal alleen gehoord en het geluid op de tribune was een combinatie van gejuich, verwondering en bewondering. Wat een goal op 2e klasse niveau !!!
Zo had DONK toch het minimaal verdiende gelijkspel weer hersteld.Er ontstond vervolgens een slotfase waarin beide partijen het nog wel probeerden maar toch ook tevreden waren met een punt. Voor DONK kwamen in de slotfase Jesse Bottinga en Khaled Srour nog in het veld voor Nadir ben Haddou en man-of-the-match Roy van der Graaf. Na een dikke 90 minuten floot scheidsrechter van Mastbergen voor het einde van deze enerverende en sportieve wedstrijd. DONK behaalde een verdiend punt en dat beaamde ook de trainer van RCL Alex Redel tegem Leiden Amateurvoetbal “DONK heeft gewoon een prima ploeg en speelde heel wat beter en stabieler dan eerder in september. We hadden er vooral voor rust veel moeite mee en onvoldoende grip op”.DONK toont na de winterstop een duidelijk stijgende lijn. Vandaag voetballend meer dan gelijkwaardig aan een ervaren uitgebalanceerde ploeg die hoogstwaarschijnlijk met de titel aan de haal gaat.
Volgende week reizen we naar Wassenaar voor een belangrijke wedstrijd tegen Graaf Willem II/VAC. De jongens verdienen ook uw steun in deze uitwedstrijd. Aftrap zal 14.30 uur zijn.